Czego nauczyło mnie 16 tygodni życia na Atlantyku?

?Czego nauczyło mnie 16 tygodni życia na Atlantyku?

➡️➡️… 7.30  dźwięk budzika, otwieram oczy, instynktownie szukam okna, żeby odnaleźć się w porannej rzeczywistości. Odwracam się w prawo, kawałek stopy ? w rozmiarze 38 na łóżku obok, to jedyne co widzę. Okna nie ma, szafa otwarta, kosmetyki w nieładzie – w nocy były fale, raczej nie pięciometrowe, bo nie budził mnie hałas obrazu uderzającego o ścianę. Dwoma małymi krokami przeskakuję do łazienki, szybki prysznic ?‍♀️, uchwyt na ścianie się przydaje żeby nie stracić równowagi, a mycie włosów jedną ręką mam opracowane do perfekcji. ?„Puk, puk” słyszę z pokoju z drugiej strony korytarza. „To pewnie Kasia” mówi właścicielka butów w rozmiarze 38, wiecie ile butów może zmieścić się w 2 osobowej kabinie na pokładzie statku pasażerskiego? Zgadza się, to Kasia, jej śmiech zza ściany budzi wszystkich dookoła , którzy jeszcze spali. Najlepszy budzik na świecie. Chwilę później słyszę z głośników, „Dzień dobry, mówi Kapitan, z powodu silnego sztormu, nie uda nam się dzisiaj wpłynąć do portu na wyspie La Gomera, zawracamy i płyniemy do Santa Cruz de Tenerife”.

➡️No dobra, to zdarzyło się tylko kilka razy. Mam na myśli kapitana z głośników. Zazwyczaj Posejdon miał dobry humor, co znaczyło, że właściwie codziennie byliśmy na innej wyspie, Teneryfa, La Palma, La Gomera, El Hierro, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote i Madera to stałe punkty naszej podróży.

Pisząc to jestem na Sycylii, siedzę w domu. Jak większość z nas już od 11 marca nie wychodzę. Jak to znosicie? Ja, jako tako. Zima na kanarach nauczyła mnie kilku ważnych rzeczy:
– możemy planować, dni, tygodnie, miesiące, zadania, cele, taka nasza natura, jednak nigdy do końca nie wiemy czy uda nam się w danym momencie zacumować w porcie, który sobie wybraliśmy, co nas wtedy ratuje? cierpliwość i akceptacja. Z naturą nie wygramy, trzeba przeczekać sztorm i zmienić plany.

– kolejne kilka godzin na wodzie, stoję na zewnątrz, na pokładzie 5, otoczona ludźmi z różnych zakątków świata, odwracam się dookoła i ciągle widzę to samo, tafle oceanu i wiem, że nie mam wpływu na nic. Czekam aż bezkres się skończy i wrócę na znajomy ląd, ZIEMIĘ POD NOGAMI.

-wracam do pokoju, 3 kroki z korytarza i jestem w łóżku, które ma kilka dodatkowych funkcji niż tylko miejsce do spania. Tu siedzimy, rozmawiamy, śmiejemy się, kłócimy i godzimy. Kilka metrów kwadratowych, więzienie, ale i bezpieczna przestrzeń. Cisza, spokój, netflix i najlepsze migdałowe ciastka z La Gomery. Jestem i czekam na kolejny dzień, ciesze się chwilą bo wiem, że tylko ocean wie co będzie jutro.

Jeśli doczytaliście do końca, GRATULUJE Dajcie znać w komentarzu jak znosicie czasy koronawirusa. Ja całkiem dobrze, pierwszy raz właśnie na początku lutego kiedy byłam na La Gomerze jacyś Niemcy przywieźli tam koronę, potem Teneryfa, Lombardia w środku dramatu, który tam się zaczynał, teraz Sycylia, sytuacja w miarę stabilna.
➡️Można się przyzwyczaić, stres mija, niepokój gdzieś się chowa, a motywacja do działania zbiera się w pokoju. Mnie z łóżka popchnęła do komputera

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rogaliki jak we włoskim barze – chrupiące cornetti!

Jeśli chociaż raz spróbujesz chrupiącej skórki, miękkiego środka i pistacjowego nadzienia włoskich rogalików, uwierz mi, nie zapomnisz go do końca życia. Pamiętam jak w 2019 roku w trakcie mojego służbowego pobytu na Sardynii Giuseppe poczęstował mnie takim właśnie...

TIRAMISU – przepis Mammy Siciliany

TIRAMISU – prawdziwy włoski przepis z kuchni Mammy Siciliany czyli mojej sycylijskiej teściowej. Puszysty krem, lekki i słodki.

Dzień Świętej Łucji, czy 13 grudnia to najkrótszy dzień w roku?

Dzień, w którym obchodzone jest wspomnienie św. Łucji, jest także dniem astronomicznego „zatrzymania się Słońca”.

Czy życie zmienia się po trzydziestce?

Czy życie zmienia się po trzydziestce?

Czy życie zmienia się po trzydziestce!? Jutro kończę 31 lat i powiem Wam w tajemnicy, że w moim życiu zmieniło się wiele! Przede wszystkim zdałam sobie sprawę, że nie zmieni się NIC, jeśli ja sama tego zrobię! Chciałam podzielić się z Wami, krótką historią mojej...

czytaj dalej