PRZEWODNIK PO SARDYNII ❤️ WYBIERZ SIĘ NA SARDYNIĘ NASZYMI ŚLADAMI

Co to są PRESETY?

PRESET znaczy dosłownie  wstępny zestaw (ustawień).

Mowa tutaj o PRESETACH do mobilnej aplikacji LIGHTROOM, którą możesz pobrać w darmowej wersji na swój telefon z system Android oraz IOS. Z presetami możesz też pracować na komputerze w programie LIGHTROOM CLASSIC, która jest płatna co miesiąc w ramach subskrypcji ADOBE.

PRESET to zestaw ustawień, które zmieniają DNA twojego zdjęcia według pewnego schematu. Zmieniają sie ustawienia podświetleń, cieni, tonów, półtonów. Zdjęcie jednym kliknięcem nabiera nowego charakteru.

 

Przydadzą ci się jeśli:

  • prowadzisz profil na instagramie
  • wkładasz w niego dużo czasu i serca,
  • fotografujesz jedzenie.

Jeśli robisz chociaz dwie rzeczy z listy to już tłumaczę do czego służą presety oraz dlaczego prawdopodobnie ich potrzebujesz.

Każde wykonane przez Ciebie zdjęcie ma swój niepowtarzalny charakter. Zazwyczaj ma też Twój indywidualny styl. Każde oko i każda ręka robią zdjęcia inaczej. Co jest super, bo to nadaje twoim fotografiom unikalny kod, po którym rozpoznają CIĘ Twoi obserwatorzy

 

Zastosowanie presetu zmienia na zdjęciu pewne ustalone wcześniej parametry.
Kiedy na Twoim profilu czyli tak zwanym z języka angielskiego „feedzie” znajdują się zdjęcia wykonane
w różnych warunkach oświetleniowych, w różnych miejscach i przedstawiają różnorodne dania – bo tutaj
o fotografii jedzenia mówimy, a do tego jeszcze są w różnych kolorach, na profilu powstaje wizualny chaos.

Jeżeli jednak skorzystasz z PRESETU, który nada pewnym ustawieniom takie same wartości, co w praktyce znaczy, że czerwone jabłko i czerwony sos pomidorowy będą zawsze wyglądały podobnie, Twoje zdjęcia będą bardziej  spójne. Co za tym idzie, cały Twój profil będzie bardziej harmonijny nawet jeśli Twoje zdjęcia będą różnorodne.

Do swojego „przepisu” na zdjęcie, dodasz jeszcze jeden składnik, który wzmocni Twoją markę osobistą i uczyni Twój profil harmonijnym, czyli takim, na którym ludzkie oko chce się zatrzymać. Na instagramie oprócz interesujących treści ważna jest kompozycja siatki zdjęć. Kompozycja, która jest harmonijna, inspirująca i pobudzająca.

 

Czy chcesz, żeby Twoi odbiorcy widząc zdjęcia Twojego jedzenia mieli nieodpartą chęć zjedzenia go?

Ja tak!

Dlatego dbam o to, aby zdjęcia jedzenia na moim profilu były apetyczne, uruchamiały dobre emocje
 i wilczy apetyt na jedzenie!! Nazwiecie mnie zołzą? Może, ale nic nie sprawia mi więcej radości niż to, gdy ktoś ugotuje moje danie 
i podzieli się jego zdjęciem!

Dzisiaj ja dzielę się z Tobą pierwszą paczką presetów przeznaczoną do fotografii jedzenia!

Zobacz co dla Ciebie przygotowałam! Możesz zapisać się już teraz żeby pobrać DARMOWY preset oraz ebook, w którym zradzam Ci tajniki presetów oraz pięć 5 słodkich tajemnic ode mnie jak robić lepsze zdjęcia jedzenia.

Możesz też obejrzeć przykłady, jak działają moje presety i skorzystać z formularza zapisu na dole strony.

 

[mailerlite_form form_id=3]

JAK WYBRAĆ DLA SIEBIE ODPOWIEDNI PRESET?

Mój pierwszy zestaw składa się z trzech presetów. Nazwałam go MULTIUSO co w języku włoskim znaczy wielozadaniowy, uniwersalny.

Zestaw składa się z presetów DELICATEZZA, CALORE I CONGELATO, których dokładne działanie opisałam poniżej. Każdy z nich jest inny, ale łączy je FAKT, że są na tyle wielofunkcyjne, iż pasują do każdego rodzaju fotografowanego tematu jedzeniowego, ale nie tylko.
Ludzie też dobrze wpasują się w klimat, który uzyskasz dzięki tym presetom.

Zobacz przykłady zdjęć „BEFORE” i „AFTER” czyli przed i po wykorzystaniu presetu.

DELICATEZZA po włosku znaczy DELIKATNOŚĆ. Taki właśnie jest ten preset – delikatny, subtelny, trudny do dostrzeżenia mniej wprawionym okiem. Dodaje zdjęciom tej nutki charakteru, dzięki, której Twoje jedzenie stanie się jeszcze smaczniejsze, a  obserwatorzy będą jedli oczami Twój profil. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Ustawienia w tym filtrze są na tyle uniwersalne, że nawet jeśli na zdjęciach pojawią się ludzie, a nie tylko jedzenie, wciąż będą „ludzcy”, a nie przekolorowani. Zobacz poniżej przykłady.

Zwróć uwagę na siatkę zdjęć bez presetu i na tą z presetem DELICATEZZA. Zmiany nie są duże, a robią różnice. Co najważniejsze wszystkie zdjęcia są tak samo jasne i mają ten sam kontrast. Twoje zdjęcia nie zmienią charakteru,
a staną się bardziej rozświetlone i soczyste.

CALORE po włosku znaczy GORĄC,UPAŁ. Taki właśnie jest ten preset – ciepły i przytulny. Podgrzewa atmosferę na instagramowym profilu i  doprawia zdjęcia Twojego jedzenia, szczyptą chilli. Przy tym harmonizuje siatkę Twoich zdjęć i składa w całość nawet najbardziej różnorodne forograficzne menu. Jeśli na Twoich zdjęciach goszczą głównie kolory w ciepłych odcieniach takie jak żółcie, czerwienie, pomarańcze, beże ten preset jeszcze bardziej ogrzeje styl Twoich zdjęć.

Zwróć uwagę na siatkę zdjęć bez presetu i na tą z presetem CALORE. Zdjęcia BEZ PRESETU są ciemne i pomimo smacznego tematu i radosnych postaci budzą mniej pozytywnych emocji niż zdjęcia Z PRESETEM. Zdjęcia z nutką CALORE  są weselsze i przytulne. Jeśli taki efekt pasuje do Twoich zdjęć, ten preset jest dla Ciebie.

CONGELATO po włosku znaczy ZAMARZNIĘTY, ZAMROŻONY. Taki właśnie jest ten preset – chłodny. Przyszła pora na zimną odsłonę kolorystyczną. Umówmy się, nie każdy lubi ciepłe odcienie. Znajdziemy też fanów zimnych instagramowych profili, także wśród znanych
i lubianych influencerów. Mroźne szarości, błękity i zielenie oraz intensywne brązy i czerwienie. Trochę jakbyś patrzył/a na obiekty przez przemarzniętą szybę. Co wtedy czujesz? Ja spokój.

Zwróć uwagę na siatkę zdjęć bez presetu i na tą z presetem CONGELATO . Zdjęcia BEZ PRESETU wydają się chaotyczne. Te z presetem tworzą spójną całość, mimo tego, że mają dokładnie ten sam układ. Ten filtr uwydatnia złote odcienie i podkreśla błękity. Przy tym ochładza pozostałe kolory. Jeśli taki efekt pasuje do Twoich zdjęć, ten preset jest dla Ciebie.

[mailerlite_form form_id=3]